EDWARD HALD. Karaff med propp, "Susanna i badet", signerad, Orrefors.

372723. EDWARD HALD. Karaff med propp, "Susanna i badet", signerad, Orrefors.

Höjd 24 cm.

Bruksslitage
Mycket små nagg på propp och karaffens nederkant
Nagg på gravyrens framsida (Susannas ansikte).

Edward Hald (1883–1980)

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 24 cm.

Bruksslitage

Edward Hald (1883–1980)

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 2 345