PARTI KERAMIK, 4 delar Upsala Ekeby och Bo Fajans.

372290. PARTI KERAMIK, 4 delar Upsala Ekeby och Bo Fajans.

Vas signerad ME Mari Simmulson, Upsala Ekeby.
Höjd 13 cm.
Fat Havsflora av Anna-Lisa Thomson, Upsala Ekeby.
17,5x17,5 cm.
Fat, Upsala Ekeby "Fyris" Olle Alberius.
22 x 22 cm.
Fat, droppformat, Bo Fajans. Etikettmärkt Handmålad.
Längd 20,5 cm.

Smärre kantslitage på fatet av Alberius. Bruksskick.
Vas nagg och glasyrmiss.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 13 cm.
17,5x17,5 cm.
22 x 22 cm.
Längd 20,5 cm.

Vas nagg och glasyrmiss.

Antal besök: 1 133