372272. RÖKBORD, rokokostil, trä med kopparbricka, 1900-tal.
Med ett underliggande hyllplan. Kopparbricka med dekor av rosor i relief.
Höjd 51,5 cm.
Diameter 60 cm.
Bruksslitage, benställning med senare bemålning, kopparbricka med märken, bucklor samt missfärgningar, hyllplan med genomgående spricka.