RÖKBORD, rokokostil, trä med kopparbricka, 1900-tal.

372272. RÖKBORD, rokokostil, trä med kopparbricka, 1900-tal.

Med ett underliggande hyllplan. Kopparbricka med dekor av rosor i relief.
Höjd 51,5 cm.
Diameter 60 cm.

Bruksslitage, benställning med senare bemålning, kopparbricka med märken, bucklor samt missfärgningar, hyllplan med genomgående spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 51,5 cm.
Diameter 60 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 076