SOFFBORD, trä, David Rosén, Nordiska Kompaniet, 1900-talets senare hälft.

372267. SOFFBORD, trä, David Rosén, Nordiska Kompaniet, 1900-talets senare hälft.

Med underliggande tidningshylla. Formpressad skiva av teak med upphöjda kanter. Brickmärkt NK, R579.022-C19 10 51.
Längd 98,5 cm.
Bredd 53,5 cm.
Höjd 49 cm.

Bruksslitage, märken, fläckar, lackkrakelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 98,5 cm.
Bredd 53,5 cm.
Höjd 49 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 577