3715684. GRYTHYTTAN. Trädgårdsmöbler 1900-tal (6 delar).
Trädgårdsmöbler från Grythyttan bestående av bord, fyra stolar samt en karmstol.
Höjd bord: 78cm
Diameter bord: 100cm
Höjd karmstol: 90cm
Höjd stolar: 82cm.
Bruks- och åldersbaserat slitage, färgbortfall, märken och sprickor, inga övriga anmärkningar.