371440. SERVISDELAR, 99 st, "Nationalservisen", Louise Adelborg, Rörstrand.
15 koppar med fat, + 4 extra fat
12 assietter
18 djupa fat
28 dessertfat
18 mattallrikar
1 gräddkanna
4 uppläggningsskål
3 uppläggningsfat.
Bruksslitage, dekorslitage, fåtal nagg.