TESERVIS, 39 delar, lergods, Ingrid Atterberg, Ekeby.

37135. TESERVIS, 39 delar, lergods, Ingrid Atterberg, Ekeby.

Tillverkningsår 1949-52.
12 tekoppar, 12 tefat, 12 assietter, Tekanna, sockerskål, gräddkanna.

Bruksslitage. 8 koppar med krackelyr. Tekanna, smärre krackelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Tillverkningsår 1949-52.

Antal besök: 2 770