VÄCKARUR, med pendelgång, mässing, 18/1900-tal.

370613. VÄCKARUR, med pendelgång, mässing, 18/1900-tal.

Emaljerad urtavla.
Märkt på baksidan Prix Montyon Medaille D'or, TM, Brevete, C. Maurel, a Paris.
Höjd inklusive handtag 11 cm.

Bruksslitage, fläckar, emaljsprickor, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Emaljerad urtavla.
Höjd inklusive handtag 11 cm.

Antal besök: 1 635