SEKRETÄR, furu, 1800-talets första hälft.

370505. SEKRETÄR, furu, 1800-talets första hälft.

Skrivklaff med bakomliggande lådinredning, lucka (lös), en låda saknas, utdragbar låda överst samt 3 lådor. Metallbeslag. Höjd 130, längd 116, bredd 48 cm.

Slitage, lagningar, repor, torrsprickor, ställvis äldre maskhål.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 038