KRÄMKANNA, 1700-TALETS SLUT.

KRÄMKANNA, 1700-TALETS SLUT.
3704107. KRÄMKANNA, 1700-TALETS SLUT.

Överföring tryckt med en scen av en figur som samarbetar, med ett vapen a tergo och mottot ”Prosperity Attend The Integrity Of Our Cause”, 15 cm lång.

Chips på insidan av fälgen, slitage på fälgen, nagg på foten.

Tema

The Howell Collection of 18th Century and Later Porcelain

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Antal besök: 149