BÅGCADDY, OVANLIG 1700-TAL, OMKRING 1760.

3703572. BÅGCADDY, OVANLIG 1700-TAL, OMKRING 1760.

med blå och vita sexkantiga axlar ovanför en skalad kropp av kotttyp och samma blå och vita dekoration till fottrimmen, 11 cm hög.

mindre spån på fälgen, allmänna märken och slitage.

Tema

The Howell Collection of 18th Century and Later Porcelain

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Antal besök: 344