TESERVIS, 12 delar, "Blå Blomster", samt UPPLÄGGNINGSFAT, "Musselmalet", Kunglig Dansk, porslin, 1900-tal.

370058. TESERVIS, 12 delar, "Blå Blomster", samt UPPLÄGGNINGSFAT, "Musselmalet", Kunglig Dansk, porslin, 1900-tal.

5 koppar.
7 fat.
Uppläggningsfat, diameter 33 cm.

Bruksslitage, teservisen andra sortering, en kopp med två naggar på fot samt spricka i handtag, en kopp med ett stort nagg på/vid mynning, ett fat med tre naggar på kanten.

Gör en kostnadsfri värdering!

5 koppar.
7 fat.

Antal besök: 970