FLAKONGER, 4 st. Glas, Kosta, 1900-talets andra hälft.

369949. FLAKONGER, 4 st. Glas, Kosta, 1900-talets andra hälft.

Flakonger med propp, höjd 9-17 cm
Ena flakongen med slipad dekor av Vicke Lindstrand signerad Kosta LS 508.

Ena graverad Ulla, tre ej signerade, enstaka repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 2 517