MATSERVIS, 98 delar, porslin, 1900-talets början.

369893. MATSERVIS, 98 delar, porslin, 1900-talets början.

Målade dekor av växter i grön färg. Profilerad bård med gulddekor.

27 mattallrikar
15 djupa mattallrikar
7 assietter
14 bordstallrikar
2 kakfat, diam 22
12 uppläggningsfat, längd 24-50 cm
sparrisfat
fiskfat, längd 63 cm
såsterrin, längd 23 cm
2 uppläggningsfat, diam 32 cm.

Mindre nagg på fotringar. Färgbortfall samt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

27 mattallrikar
15 djupa mattallrikar
7 assietter
14 bordstallrikar
2 kakfat, diam 22
sparrisfat
fiskfat, längd 63 cm
såsterrin, längd 23 cm

Antal besök: 1 802