3698102. ANTIK KONVEX SPEGEL.
Troligen 1800-talet, en cirkulär förgylld konvex spegel med en kuldubbad ram och med en kant av akantusblad runt mitten. 53 cm diameter.
Chip åt sidan, och några sprickor i förgyllningen, banden på spegeln har några små flisar på platser och även på fälgen.