ANTIK KONVEX SPEGEL.

ANTIK KONVEX SPEGEL.
3698102. ANTIK KONVEX SPEGEL.

Troligen 1800-talet, en cirkulär förgylld konvex spegel med en kuldubbad ram och med en kant av akantusblad runt mitten. 53 cm diameter.

Chip åt sidan, och några sprickor i förgyllningen, banden på spegeln har några små flisar på platser och även på fälgen.

Gör en kostnadsfri värdering!
3698102. ANTIK KONVEX SPEGEL.

Antal besök: 561