SOLUR, mässing, koppar, 1900-tal.

3696502. SOLUR, mässing, koppar, 1900-tal.

Soluret hålls uppe av en kvinna och en man.
Höjd ca 83 cm, diameter ca 50 cm.

Bruksslitage, märken. Skruv saknas i sockel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 481