VAS, samt skulptur, glas, Göran Wärff, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft.

369602. VAS, samt skulptur, glas, Göran Wärff, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft.

Vas samt skulptur med underfång av orange och blått gällande vasen samt grönt och blått gällande skulpturen
Vasen signerad Kosta 46395 Wärff, höjd 9 cm
Skulptur ej signerad, höjd 6,5 cm.

Avslag på vasens mynning ca 1 mm, repor på undersidorna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 986