KAFFESKEDAR M M, bl a "Viking Rose"/Solveig", norskt silver, 1900-talets senare hälft.

369425. KAFFESKEDAR M M, bl a "Viking Rose"/Solveig", norskt silver, 1900-talets senare hälft.

12 kaffeskedar, Viking Rose/Solveig, Th Martinsen, Norge, svenska importstämplar; Längd 11 cm. (Etui medföljer.)
1 s k lappsked, "COP" Q9 (=1966), svensk kontrollstämpel; Längd 16 cm.
1 s k lappsked, Frank Juhls, Kautokeino, stämplad 830S; Längd 9,5 cm.
Total vikt 170 g.

Smärre ålders- och bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total vikt 170 g.

Antal besök: 2 347