369404. KÜNSTLER UNBEKANNT. ”Blumenkind”, olja på tallrik, ej signerad, ej daterad.
”Blumenkind”, olja på tallrik, ej signerad, ej daterad. inspirerad på impressionistiskt/pointillistiskt sätt. Mycket fantastiskt inramad.
Mått: 22,6 x 27,6 cm (höjd x bredd).
Mycket bra tillstånd av bevarande. Galleri NYTT förvärvat i Oberstaufen. Små färgflis längst ner till höger. Lack något gulnat.