Riddarens rustning, med sköld, svärd, udde och rustningsställ, replika.

3693885. Riddarens rustning, med sköld, svärd, udde och rustningsställ, replika.

Medeltida svart riddardräkt med sköld, svärd, kappa och rustningsställ, replika.
Mått ca.: 195 cm.

Åldersanpassat skick med tecken på slitage, repor, gnidning, bucklor och stötar, delvis saknade skruvar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mått ca.: 195 cm.

Antal besök: 365