3693885. Riddarens rustning, med sköld, svärd, udde och rustningsställ, replika.
Medeltida svart riddardräkt med sköld, svärd, kappa och rustningsställ, replika.
Mått ca.: 195 cm.
Åldersanpassat skick med tecken på slitage, repor, gnidning, bucklor och stötar, delvis saknade skruvar.