Två lådor samt ett löst hyllplan invändigt. Skuren dekor nedtill. Längd 89 cm. Bredd 42,5 cm. Höjd 148,5 cm.
Bruksslitage, slagmärken, renoverat och kompletterat, skador och lagningar, dörrar något skeva.