FOTOGENLAMPA, nyrokoko, 1800-tal.

36928. FOTOGENLAMPA, nyrokoko, 1800-tal.

Målad dekor med blommor, pilkåger och fågel. Stomme av porslin och fattningar av brons. Senare kupa av glas. Höjd 72 cm.

Nagg under fotstycket.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nagg under fotstycket.

Antal besök: 959