FRANK RUCKHÄBERLE (GEB.1943 BERLIN). ”fångens sanning” dat. (19) 75.
369254. FRANK RUCKHÄBERLE (GEB.1943 BERLIN). ”fångens sanning” dat. (19) 75.
Olja och tempera på masonit, examen från Hochschule Graphik und Buchkunst Leipzig, medlem av grafikergruppen UNDA, signerad och daterad nere till vänster, inskriven på baksidan, 70 x 47 cm.