MATSERVIS, 40 delar, Gustafsberg. "Sultan", 1900-talets början.

369248. MATSERVIS, 40 delar, Gustafsberg. "Sultan", 1900-talets början.

10 djupa tallrikar, 6 stora tallrikar, 6 mellan tallrikar, 11 assietter, 2 uppläggningsfat, 1 terrinfat, 1 skål, 1 tillbringare, 1 terrin med lock.

Bruksslitage, terrinfatet med större missfärgningar. flertal nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 256