EN DOGON KANAGA MASK, LITEN.

EN DOGON KANAGA MASK, LITEN.
3692381. EN DOGON KANAGA MASK, LITEN.

1900-talets första hälft, masken med pigmenterade band ovanför två uppsättningar av armar med pigmenterad design, 102 cm hög

Proveniens - Kieran River Jones Collection.

allmänna märken och slitage i förhållande till ålder, skav.

Tema

Kieran River Jones Collection Part II

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Antal besök: 223