SLAGLÅSGEVÄR. KONVERTERAT FLINTLÅS.

3687072. SLAGLÅSGEVÄR. KONVERTERAT FLINTLÅS.

Låset från subsidiegevär.
Låsblecket stämplat Tower samt försedd med Storbritanniens krona, regentinitialer otydliga. Pipan märkt V58 och 944, samt försedd med eroderade stämplar på ovansidan. S-format sidbleck, märkt V58. Bakstycket märkt 944.
Längd: ca 139 cm.

Ställvis kraftigt anlupet. Framstocken med skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Låset från subsidiegevär.
Längd: ca 139 cm.

Antal besök: 779