YTTERFODER / KRUKA, keramik, modell 5041/4, Gabriel Burmeister, Upsala-Ekeby.

368520. YTTERFODER / KRUKA, keramik, modell 5041/4, Gabriel Burmeister, Upsala-Ekeby.

Handmålad dekor. Höjd 17 cm, diameter ca 25 cm inklusive hänklar.

Bruksslitage, krackelyr, smärre glasyrbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 693