KARAFF, glas, 1800-tal.

KARAFF, glas, 1800-tal.
368424. KARAFF, glas, 1800-tal.

Klart glas med spiraldekor. Undertill puntelmärke. Höjd 28 cm.

Proveniens Hedbergska samlingen, Bjärsjölagårds slott.

Proppen saknas. Åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 314