368325. LOUIS VUITTON, Väska/Weekendbag, "Keepall 55", 1980-tal.
"Keepall 55", Louis Vuitton
Monogram canvas med detaljer i läder och guldfärgad metall. Invändigt brun canvas. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in france" samt invändigt med datumkod " VI871". Ca 55 x 25 x 27 cm.
Bruksslitage. Detaljer i läder och mässing med ställvis hårdare slitage, fuktfläckar, torrsprickor. EN knapp vid grepp senare kompletterad.
"Keepall 55", Louis Vuitton