SKÅL PÅ FOT, CHAMPAGNEKANNA, samt KARAFF, glas, 1900-talets första hälft.

368012. SKÅL PÅ FOT, CHAMPAGNEKANNA, samt KARAFF, glas, 1900-talets första hälft.

Skål på fot, diameter 25,5, höjd 24 cm.
Champagnekanna, höjd 35, cm.
Karaff, höjd inklusive propp 15 cm.

Bruksslitage, fat på fot med nagg längs mynning samt repor, karaff med stötmärken/nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Champagnekanna, höjd 35, cm.

Antal besök: 1 905