WILLI DEPRE. Genre scen. Munkar och adelsmän i vinkällaren.

368009. WILLI DEPRE. Genre scen. Munkar och adelsmän i vinkällaren.

Willi Depre (1922 - 1995, Tyskland & Frankrike); olja på duk, 1950-tal, signerad nedre vänster, gyllene ram i barockstil. Mått ca. Ram 86,5 x 76,5 x 6 cm, målning 70 x 60 cm.

Små ljuspunkter i nedre högra hörnet.

Gör en kostnadsfri värdering!

HannoVerum
Antal besök: 4 948