HÖGSKÅP, bemålad fur, allmoge, 1800-tal.

368001. HÖGSKÅP, bemålad fur, allmoge, 1800-tal.

4 st skåpdörrar samt 2 st lådor i sargen. Invändig inredning med hyllplan. Delbart. Total höjd ca 249 cm (underskåp, höjd 105 cm, överskåp höjd 144 cm), längd 122 cm, djup 53,5 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage, repor, sprickor, märken. Senare bemålad med grå färg.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 2 517