SOPPTERRIN med tillhörande fat, 3 delar, flintgods, serien Rococo (1892-1930), Gustavsberg.

367946. SOPPTERRIN med tillhörande fat, 3 delar, flintgods, serien Rococo (1892-1930), Gustavsberg.

Terrin höjd ca 19 cm, längd ca 33 cm
Fat längd ca 35 cm

Proveniens Hedbergska samlingen Bjärsjölagård slott.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fat längd ca 35 cm

Bruksslitage.

Antal besök: 2 887