3676789. FRANZ EHRLICH. Skänk/Showcase, ask, 1960-tal, DDR.
Lackerad askfanerkonstruktion med fem lådor och ett låsbart fack, med bricka på insidan, med nyckel, H.85cm, L.158cm, W.45cm.
Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, höger dörr längst ner med vattenfläckar, blekt på toppen.
Nyckel/nycklar finns.