SKULPTUR, rotarbete. Kina, 1900-talets första hälft.

367656. SKULPTUR, rotarbete. Kina, 1900-talets första hälft.

Så kallad "mudman". Enligt uppgift inköpt i Tyskland under 1940-talet. Höjd 98 cm.

Smärre skador. Metspö saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre skador. Metspö saknas.

Antal besök: 1 053