SVEPASK, allmoge, 1800-tal.

SVEPASK, allmoge, 1800-tal.
3676216. SVEPASK, allmoge, 1800-tal.

Skuren dekor, lock öppnas i sidled.
Höjd 13 cm
Längd ca 27 cm.

Åldersrelaterat slitage, skevhet i lock, småsprickor, avslag ur bottenplugg på en sida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 13 cm
Längd ca 27 cm.

Antal besök: 388