KAFFESERVIS, 33 delar, porslin, Krautheim, Selb Bavaria, Tyskland.

367273. KAFFESERVIS, 33 delar, porslin, Krautheim, Selb Bavaria, Tyskland.

Gods med tryckt dekor med motiv av vilda blommor och fjärilar. Förgyllning
10 kaffekoppar, höjd 6 cm
12 kaffefat, diameter 13 cm
11 assietter, diameter 17 cm
Sockerskål, höjd 10 cm
Gräddkanna, höjd 9 cm
Kaffekanna, höjd 17 cm.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

10 kaffekoppar, höjd 6 cm
12 kaffefat, diameter 13 cm
11 assietter, diameter 17 cm
Sockerskål, höjd 10 cm
Gräddkanna, höjd 9 cm
Kaffekanna, höjd 17 cm.

Bruksskick.

Antal besök: 7 641