367119. BESTICK, silver, 21 delar, G.A. Dahlgren, Malmö, 1914, totalvikt 600 gram.
11 gafflar och 10 knivar
Längd knivar 17 cm
Gafflar 15,5 cm
Stämplade GAB, kattfot, S, M (Malmö), M7 (1914)
Proveniens: Hedbergska samlingen, Bjärsjölagårds slott.
Bruksskick
Monogrammerade skaft.