ART DECO KARNEOL HÄNGE silver 830 runt 1920/25.

367082. ART DECO KARNEOL HÄNGE silver 830 runt 1920/25.

Rundad rektangel hänge med bred kant i geometriska Millesgriffes utsmyckning. Översållad med en finpolerad karnelianplatta i genomskinlig kvalitet och vacker färg.
Stämplat silver 830, längd 3 cm, bredd 2,7 cm, vikt 3,3 gram.

Gammal guldsmed arbetar från 1920-talet i mycket gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Inter-Arte
Antal besök: 1 079