8 koppar med fat.
8 assietter, diameter 17,5 cm.
6 buljongkoppar med fat.
3 uppläggningsfat, längd 25 - 33 cm.
Uppläggningsskål åttkantig, största diameter 25 cm.
Såsskål.
6 småfat, diameter 9 cm.
Bruksslitage, enstaka nagg.
8 koppar med fat.
6 buljongkoppar med fat.
Såsskål.
6 småfat, diameter 9 cm.
Bruksslitage, enstaka nagg.