KAVALLERISABEL, Osborn & Gunby, England sent 1700-tal.

366984. KAVALLERISABEL, Osborn & Gunby, England sent 1700-tal.

Kavallerisabel för officerare, klingan med etsad dekor, delvis förgylld, Längd 95,5/82 cm

Proveniens: Hedbergska samlingen, Bjärsjölagårds slott.

Åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Åldersrelaterat slitage.

Antal besök: 3 254