366620. GLASSERVIS, 62 delar, kristall, Skruf.
13 vinglas, höjd 23,5 cm
9 starkvinsglas, höjd 12 cm
12 selterglas, höjd ca 8,5 cm
11 likörglas, höjd 9,5 cm
8 snapsglas, höjd 10,5 cm
9 sherryglas, höjd ca 8,5 cm.
Ålders samt bruksslitage.
3 likörglas med nagg
3 snapsglas med nagg
4 vinglas med nagg
4 starkvinsglas med nagg
5 sherryglas med nagg.
13 vinglas, höjd 23,5 cm
9 starkvinsglas, höjd 12 cm
12 selterglas, höjd ca 8,5 cm
11 likörglas, höjd 9,5 cm
8 snapsglas, höjd 10,5 cm
9 sherryglas, höjd ca 8,5 cm.
Ålders samt bruksslitage.
3 likörglas med nagg
3 snapsglas med nagg
4 vinglas med nagg
4 starkvinsglas med nagg
5 sherryglas med nagg.