Vitmålat, tapetserat, längd ca. 77, bredd 42, höjd 200 cm.
Slitage, repor, färgbortfall, tapetsläpp, märken, slagmärken, krön med skador. Senare lås och sockel.
Nyckel/nycklar finns.