DUKAR, 11 st, samt SERVETTER, 46 st, linne, 1900-tal.

366407. DUKAR, 11 st, samt SERVETTER, 46 st, linne, 1900-tal.

Duk, ca 200 x 128 med 12 tillhörande servetter, ca 47 x 50 cm.
2 dukar,ca 240 x 146 respektive 238 x 126 cm.
Duk, ca 178 x 136 med 4 st tillhörande servetter, ca 50 x 47 cm.
Duk, ca 180 x 149 med 12 st tillhörande servetter, ca 56 x 60 cm.
Duk, ca 220 x 144 med 6 st tillhörande servetter, ca 48 x 49 cm.
Duk, ca 172 x 168 med 12 tillhörande servetter, ca 51 x 46 cm.
Duk, ca 200 x 138 cm.
Duk, ca 143 x 148 cm.
Duk, ca 149 x 142 cm.
En duk ej mätt.

Slitage, mindre fläckar. Broderade monogram. Ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Duk, ca 200 x 138 cm.
Duk, ca 143 x 148 cm.
Duk, ca 149 x 142 cm.
En duk ej mätt.

Antal besök: 813