SKÅLAR 2 st samt SKÅL PÅ FOT, porslin Kina sannolikt 1900-talets mitt.

366153. SKÅLAR 2 st samt SKÅL PÅ FOT, porslin Kina sannolikt 1900-talets mitt.

Blåvit underglasyrdekor av figurer i landskap samt blomsterdekor. Höjd ca 6- 7 cm, diam 11,8 - 20,2 cm.

Kant med nötningar och små nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 024