SKÅLAR PÅ FOT, 2 st, porslin Kina 1800/1900-tal.

366024. SKÅLAR PÅ FOT, 2 st, porslin Kina 1800/1900-tal.

Polykrom dekor i famille rose och järnrött av täta växtslingor och antikviteter. Undersidan med gummistämplat sigill. Höjd ca 6,5, längd 17,5-18,5 cm.

Insides glasyrmistor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Insides glasyrmistor.

Antal besök: 665