SKÅL MED LOCK, porslin Kina 1900-talets andra hälft.

366015. SKÅL MED LOCK, porslin Kina 1900-talets andra hälft.

Polykrom emaljdekor i famille rosepaletten av landskap inom utsparade fält samt millefleurmönster. Sigillstämplad undersida. Höjd 7,5, diameter 16 cm.

Insides glasyrmista.

Gör en kostnadsfri värdering!

Insides glasyrmista.

Antal besök: 762