FAT PÅ FOT, 2 st. Porslin Kina 1900-tal.

366009. FAT PÅ FOT, 2 st. Porslin Kina 1900-tal.

Polykrom dekor i famille rosepaletten av vilande mansfigur och blommor. Längd 23-24, höjd ca 4,8 cm.

Glasyren något nött, förgyllningen nött.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 906