VAS OCH LJUSSTAKAR, glas, 6 delar, Iittala, 1900-talets andra hälft.

365998. VAS OCH LJUSSTAKAR, glas, 6 delar, Iittala, 1900-talets andra hälft.

Vas, Alvar Aalto, höjd 16 cm
5 ljusstakar, höjd 6 cm.

Bruksslitage
Vas med kalkavlagringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas, Alvar Aalto, höjd 16 cm
5 ljusstakar, höjd 6 cm.

Bruksslitage
Vas med kalkavlagringar.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 608