SKÅL, porslin, Kina 1700-tal, "Clobbered".

365980. SKÅL, porslin, Kina 1700-tal, "Clobbered".

Blåvit dekor med clobbered design i järnrött och guld. Landskap med figurstaffge och pagoder, insidan med pion och blomsterbård. Höjd 8,5, diameter 21,5 cm.

Mörknad lagning av spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mörknad lagning av spricka.

Antal besök: 1 371